آسیب های عصبی در انسان با جیوه قرمز و آمپول جیوه

عنصر جیوه (Hg) تنها فلزی است که در دمای اتاق و فشار محیط مایع است، سنگ جیوه معمولاً در سنگ‌های سینابار یافت می‌شود، جیوه به صورت خام از طریق استخراج به دست می آید.

نقدینگی آن در دمای اتاق و رنگ نقره‌ای آن دلیلی است که آن را به عنوان نقره‌ای سریع می‌شناسند، در واقع، نماد شیمیایی جیوه، جیوه، از کلمه یونانی “hydrargyrum” به معنای نقره مایع گرفته شده است.

جیوه باعث آسیب های عصبی در انسان می شود و اکوسیستم های دور از محل انتشار اولیه خود را آلوده می کند، انتشار جیوه از طریق آب، هوا یا خاک باعث مشکلات سلامتی می شود.

قیمت آمپول جیوه قرمز بسیار ارزان می باشد و افراد توانایی خرید این محصول را دارند.

هنگامی که جیوه عنصری در آب ته نشین می شود، توسط ارگانیسم های میکروسکوپی خاصی به شکل آلی (متیل جیوه) تبدیل می شود، خوردن ماهی و صدف های حاوی متیل جیوه مسیر اصلی قرار گرفتن در معرض جیوه است.

نگرانی در مورد قرار گرفتن در معرض جیوه باعث شده است که EPA و سازمان غذا و دارو (FDA) به زنانی که ممکن است باردار شوند، زنان باردار، مادران شیرده و کودکان خردسال توصیه کنند از برخی از انواع ماهی خودداری کنند و از انواع ماهی و صدف‌هایی که کمتر هستند استفاده کنند.

شاید برایتان جالب باشد که سنگی که در آینه دیده نمی شود چه نوع سنگی می باشد و می توان از کجا تهیه نمود.

در جیوه کودکان خردسال و نوزادان متولد نشده به ویژه در برابر متیل جیوه آسیب پذیر هستند که می تواند به مغز در حال رشد آسیب برساند.

در کودکانی که در رحم مادر در معرض متیل جیوه قرار گرفته اند، تأثیراتی بر تفکر شناختی، حافظه، توجه، زبان و مهارت های حرکتی ظریف و فضایی بینایی دیده شده است.

خریدارانی که قصد خرید جیوه قرمز را دارند باید بدانند که حکم خرید و فروش جیوه قرمز نیز با هم متفاوت می باشد.

استنشاق جیوه عنصری نیز یک نگرانی برای سلامت انسان است، این نوع قرار گرفتن در معرض می تواند رخ دهد، برای مثال، زمانی که محصولات حاوی جیوه عنصری – مانند دماسنج – در فضاهای داخلی با تهویه ضعیف شکسته شوند، اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص و درمان قرار گرفتن در معرض جیوه از مرکز کنترل بیماری در دسترس است.

 • منابع:
  1. ?Mercury: Why is Mercury an Important International Issue
 • تبلیغات: 
  1. راه های عالی برای رسیدن از عرش به فرش
  2. بزرگترین ظروف مسی پیدا شده در قبلیه سرخ پوست ها!!!
  3. گوشی که منجر شد و یک خانه را به آتش کشاند
  4. با پلی استر نوشابه گازدار تولید کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.