شخصی با خوردن نخود فله ای کرمانشاه از خنده غش کرد

نخود فله ای کرمانشاه حاوی سهم زیادی از ویتامین C است که در سنتز کلاژن شرکت می کند. نخود یکی از غذاهایی است که دارای بالاترین منبع آهن و اسید فولیک است، مواد مغذی لازم برای تولید گلبول های قرمز و هموگلوبین برای خون ما. وجود ویتامین C به جذب آهن در بدن کمک می کند.

وجود این ریزمغذی ها از بیماری هایی مانند کم خونی ناشی از فقر آهن که در اثر کمبود آهن در بدن ایجاد می شود، جلوگیری می کند.

نکته قابل توجه: این غذا 67 درصد آهن مورد نیاز روزانه را در هر 100 گرم از وعده خوراکی تامین می کند.

به کاهش وزن کمک می کند. نخود در ترکیب غذایی خود حاوی کربوهیدرات است، منبع جالب سوخت، که به افراد اجازه می دهد مقدار ثابتی انرژی برای انجام فعالیت های بدنی خود داشته باشند و در نتیجه به کاهش وزن کمک کنند.

نخود

این دانه حاوی چربی اشباع نیست و همچنین حاوی فیبر رژیمی با فوایدی است که دارد. ما همچنین باید حضور مهم پروتئین های گیاهی، درشت مغذی ها برای تشکیل توده عضلانی را برجسته کنیم.

نکته مهم: نخود منبعی از ریزمغذی‌های ضروری برای سیستم عصبی است که برای مقابله با موقعیت‌های استرس فیزیکی و روانی ایده‌آل است.

بارداری را ترویج می کند. این دانه دارای خواص تغذیه ای است که به مرحله بارداری کمک می کند. این حبوبات کلسیم، آهن و اسید فولیک و همچنین ویتامین های A، C و D، ریزمغذی های ضروری برای رشد جنین و جلوگیری از نقص لوله عصبی را فراهم می کند.  توجه: این حبوبات به ازای هر 100 گرم فولات خوراکی 10 درصد از نیاز روزانه مصرفی را دارد.

در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. همانطور که قبلا توضیح داده شد، نخود دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی است که عملکرد محافظتی سیستم ایمنی را افزایش می دهد.

علاوه بر ویتامین C و ویتامین E، دارای فنل، فلاونوئید و تانن است، عناصر شیمیایی که در برابر آسیب رادیکال های آزاد عمل می کنند. این خاصیت از آسیب اکسیداتیو به سلول های سالم و پیری زودرس آنها جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.