نقاشی با صابون بابونه گل کوه توانست مونالیزا را بازسازی کند

اهمیت بهداشت دست چیست؟
شستن دست‌ها، چه با آب و صابون بابونه گل کوه یا استفاده از ضدعفونی‌کننده دست، ممکن است کاری جزئی به نظر برسد، اما تأثیر قابل توجهی بر سلامتی شما دارد.

مایکل سبرت، MD ، مدیر پزشکی کنترل و پیشگیری عفونت در Health Children و دانشیار دانشگاه UT Southwestern می گوید: «بهداشت دست یک عادت مهم برای حفظ سلامتی ما در طول زندگی است. این روشی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا یا سایر ویروس‌های تنفسی و بیماری‌های گوارشی است.»

با توجه به CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها) ، شستن دست‌ها می‌تواند از هر 3 کودک خردسال 1 نفر را از ابتلا به اسهال و 1 کودک خردسال از ابتلا به عفونت‌های تنفسی مانند ذات‌الریه محافظت کند.

شستن دست‌ها نه تنها از عفونت با میکروب‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه از انتشار آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند، مخصوصاً در افرادی که ممکن است بیشتر بیمار شوند.

صابون

چه زمانی شستن دست ها ضروری است؟
بهداشت منظم دست به عنوان بخشی از برنامه روزانه مفید است. به طور خاص، شستن دست ها ضروری است:

بعد از رفتن به دستشویی. بعد از تعویض پوشک. قبل از غذا خوردن. تا زمانی که دست ها به وضوح کثیف باشند. پس از تماس با مایعات بدن
پس از سرفه یا عطسه، پس از دور انداختن دستمال. پس از دست زدن به حیوانات، به عنوان حیوان خانگی، یا در باغ وحش نوازش کردن.

برای شستن صحیح دست ها چه مراحلی وجود دارد؟

از تماس مستقیم با افراد بیمار خودداری کنید.
او به چشم، بینی یا دهان خود دست نمی‌زند.
وقتی حالش خوب نیست در خانه می ماند .
در آرنج خود سرفه کنید و هنگام عطسه، بینی و دهان خود را با دستمال بپوشانید (بعد از عطسه، دستمال را داخل سطل زباله بیندازید).
سطوح را با پارچه یا اسپری برای نظافت منزل ضد عفونی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.