گلدان پلاستیکی نهالی که موجب دور شدن سوسک ها می شود

در تولید گیاهان و گیاهان زینتی مصرف پلاستیک برای گلدان پلاستیکی نهال و سینی ها زیاد است. این امر در مورد مزارع ارگانیک نیز صدق می کند، به همین دلیل است که صنعت به دنبال راه حل هایی برای کاهش مصرف پلاستیک است.

بروشور جدید FiBLOnروی گلدان های پلاستیکی قابل بازیافت تمرکز دارد. راهنمایی در مورد پیشرفت در بازیافت پلاستیک ارائه می دهد، حاوی لیستی از تامین کنندگان و تولیدکنندگان است و به تولیدکنندگان گیاهان گلدانی سوئیسی توصیه هایی برای اقدام برای کاهش مصرف پلاستیک در تجارت خود می دهد.

مواد قابل بازیافت چرخه مواد را می بندند. مواد اولیه طبیعی را می توان کمپوست کرد. در مورد مواد غیر قابل تجزیه، تنها گزینه بازیافت مواد است. اکثر انواع پلاستیک های مورد استفاده امروزه در گروه ترموپلاستیک ها قرار دارند. اینها را می توان با تامین انرژی نرم و چکش خوار ساخت و پس از خنک شدن از نظر ابعادی ثابت باقی ماند. این پلاستیک ها قابل بازیافت هستند.

گلدان های پلاستیکی معمولاً از ترموپلاستیک های پلی پروپیلن (PP)، پلی استایرن (PS) یا پلی اتیلن (PE) تشکیل شده اند.

گلدان

آنها با استفاده از فرآیند کشش عمیق یا فرآیند قالب گیری تزریقی تولید می شوند  هم زمانی که از مواد خام فسیلی جدید تولید می شوند و هم زمانی که پلاستیک ها دوباره استفاده می شوند. با توجه به برگه داده FiBL، گلدان های عمیق کشیده سبک و ارزان هستند و می توان آنها را به خوبی چاپ کرد.

با این حال، زمان تجزیه پلاستیک های زیستی قابل کمپوست بسته به محصول بسیار متفاوت است. بنابراین، این گلدان های گیاهی نباید به کمپوست ختم شوند. در آنجا معمولاً به طور کامل شکسته نمی شوند و باید با هزینه های زیادی مرتب شوند.

فرآیند بازیافت بین پلاستیک مبتنی بر نفت و پلاستیک قابل بازیافت با پایه زیستی تفاوتی ندارد. بنابراین، اطلاعات یکسان در مورد خواص محصول و آموزش جمعیت برای دفع صحیح این مواد ضروری است.

مهم ترین پیش نیاز برای بازیافت، جمع آوری مکانیکی و مرتب سازی بر اساس نوع است. این تنها راهی است که می توان دوباره از پلاستیک استفاده کرد. در حالت ایده آل، گلدان های گیاهی دارای خواص تایید شده زیر هستند:

اگر این امکان پذیر نباشد، برای مثال با بسته بندی های ساخته شده از انواع مختلف پلاستیک، بازیافت شیمیایی تنها جایگزین سوزاندن است. پلاستیک به اجزای شیمیایی آن تجزیه می شود. از روغن حاصل می توان پلاستیک های جدیدی تولید کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.