تهویه آران انرژی
دوشنبه , آبان ۳ ۱۴۰۰
خانه - اتاق تمیز - طراحی و ساخت اتاق تمیز در ایران

طراحی و ساخت اتاق تمیز در ایران

بیش از صد سال پیش با شیوع انواع بیماری ها افزایش مرگ و میر ناشی از آن، نیاز به محیطی عاری از میکروب و بیماری در بیمارستان ها احساس شد که به آن ها اتاق تمیز می گفتند.پس از آن محققان این امر شروع به طراحی و ساخت آن کردند.

اتاق تمیز

اتاق تمیز چیست؟

همان طور که از اسم آن مشخص است، این اتاق مکانی می باشد که آلاینده های زیست محیطی در آن بسیار کمتر از حد معمول می باشد. منظور از آلاینده های زیست محیطی موارد زیر است:

  • گرد و غبار
  • میکروب ها
  • بخارات مایعات
  • انواع ویروس ها

برای این اتاق ها معیار و استانداردهای خاصی وجود دارد که براساس آن میزان ذرات معلق در هوا و همچنین دیگر شاخص های آلودگی تعیین می گردد.

اتاق تمیز

ملزومات اتاق تمیز

اتاق تمیز یا کلین روم ها که امروزه در صنایع مختلف شاهد کاربرد آن هستیم دارای ملزوماتی هستند به این معنا که رعایت برخی نکات فردی و همچنین نکات تهویه ای درآن ها لازم است. به عنوان مثال کارکنان هنگام ورود به اتاق تمیز می بایست لباس مخصوص بپوشند و از دوش هوایی که در اتاق مخصوصی ایجاد شده است بهره ببرند.جریان هوای وارد شده به اتاق ها تمیز می بایست توسط فیلترهای مخصوصی تصفیه و فیلتر شوند و بعد از آن وارد آن شوند.همچنین دستگاه ها و لوازم به کار رفته داخل اتاق های تمیز به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که کمترین میزان ذرات معلق را تولید کنند.

اتاق تمیز

درجه بندی اتاق های تمیز

مانند سایر سیستم های تهویه ای، این سیستم نیز دارای استانداردهای موردنظر خود می باشد. این اتاق ها براساس حجم و میزان ذرات معلق درجه بندی می شوند.

برخی از این استانداردها به شرح زیر است:

  • سیستم آمریکایی
  • سیستم بین المللی ISO
  • سیستم بین المللی BS

اعداد بزرگ برای ذرات معلق یعتی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ در سیستم آمریکایی تعریف می شوند،بدین معنا که این سیستم اجازه حضور ذرات بزرگتر از نیم میکرومتر و بیشتر از آن در هر فوت مکعب را نمی دهد.اعداد کوچکتر نیز به سایر استانداردها مربوط می گردد.

اتاق تمیز

ما با علم به مقررات بین المللی از یک سو و آگاهی از تمام اصول و مقررات مورد نیاز برای احداث اتاق تمیز مطابق با استاندارد های بین المللی و بهینه موفق شده ایم کیفیت محصولات و خدمات مشتریان را بالاتر برده و به ارتقاء سطح رضایت مشتریانمان کمک کنیم.تمامی کشورهای پیشرفته،پیشتازی صنعتی خود را مرهون همین اتاق های تمیز هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید عمده کلین روم در ایران

خرید عمده کلین روم در ایران با مراکز مختلفی که در شهر های مختلف دایر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *